31 января 2020 13:03 / Новости

Спалах коронавірусу в Китаї: ВООЗ оголосила міжнародний надзвичайний стан

Всесвітня організації охорони здоров’я оголосила надзвичайний стан міжнародного рівня через поширення коронавірусу з Китаю, який вже забрав життя 170 людей, повідомляє hromadske.

Про це за підсумками засідання надзвичайного комітету ВООЗ оголосив глава організації Тедрос Аданом Гебреєсус.

За його словами, у ВООЗ немає сумнівів у здатності Китаю стримати поширення вірусу.

«Головна причина (оголошення надзвичайного стану — ред.) — не через те, що відбувається в Китаї, а через те, що відбувається в інших країнах. Наше головне занепокоєння — що вірус може проникнути в країни зі слабкою системою охорони здоров’я», — сказав очільник організації.

Гебреєсус розповів, що усі 170 смертельних випадків зафіксовано в Китаї, лише у чотирьох інших країнах (Японія, Німеччина, США та В’єтнам) зафіксовані випадки передачі вірусу від людини до людини — здебільшого це пов’язано з подорожуючими з Уханя.

Глава ВООЗ також повідомив, що станом на зараз у світі підтверджено 7834 випадків зараження новим коронавірусом, з яких 7736 — у Китаї.

Водночас Гебреєсус зазначив, що поки немає підстав обмежувати транскордонні перевезення чи подорожі

Крім цього, ВООЗ закликає країни світу:

підтримувати країни зі слабкою системою охорони здоров’я прискорити розробку вакцини боротися з чутками й дезінформацією переглянути свої плани із запобігання поширенню хвороб обмінюватися даними й інформацією з ВООЗ та іншими країнами

Загалом організація закликала світ до спільної роботи «в дусі солідарності й співпраці».

зростання кількості випадків захворювання в Китаї; зростання кількості випадків захворювання в усьому світі; той факт, що деякі країни вжили сумнівних заходів щодо транскордонної подорожі.