28 июля 2021 07:19 / Новости

07:12 Колаборанти примазуються до нашого народу…

По Україні філіал російської церкви розвісив білборди із портретом митрополита Онуфрія Березовського та словами, що хрещення Русі є народженням нашого народу.

Залишимо в стороні для істориків дискусії на тему — коли ж з’явився наш народ, український. А подумаємо — який же стосунок до нашого народу має митрополит Онуфрій?

Безумовно, за місцем народження і, певно, за родом своїм він є українцем. Але оскільки він давно продався Москві і служить їй вірно, то чи належить він до нашого народу?

Безумовно, належить — адже і повії, і зрадники, і злочинці також належать до нашого народу. Проте розказувати нам нашу історію колаборанту не треба. Бо Березовські завжди служать не українському народу — що адмірал Березовський, який зрадив військовій присязі, що митрополит Березовський, який є постійним членом синоду російської церкви, але «тщится», кажучи по-їхньому, видати себе за українця.

Зрештою, нагадаю, що і для вселенської церкви, як про це чітко заявив Патріарх Варфоломій, Онуфрій не є митрополитом київським, а лише — перебуваючим у Києві. Знаємо, що тимчасово.

Василь ЧЕПУРНИЙ, Сіверщина>